„Służby specjalne” – pierwsze informacje

sluzby_specjalne_zdjecie_z_planuNi z tego, ni z owego, przeglądając Pudelka, natrafiłem na „szokującą” informację – „Olga Bołądź ZGOLIŁA WŁOSY do roli!”. News jak news, ale chwila, nagle się okazało, że Patryk Vega kręci nowy film – „Służby specjalne”. Kilka lat temu wszyscy siedzieliby jak na szpilkach, bo Patryk Krzemieniecki (prawdziwe nazwisko) był wtedy twórcą uznanego „Pitbulla”, przerobionego z sukcesem na serial. Oto twardzi policjanci zawitali ponownie w naszych kinach po latach wegetacji. W 2007 roku na antenie TVN pojawił się „Twarzą w twarz” – serial sensacyjno-melodramatyczny (?), również w reżyserii Vegi. Średnia oglądalność i kiepskie recenzje zakończyły go po dwóch sezonach. Zdarza się.

W 2010 wyszło „Ciacho” i już nic nie było takie samo. Ten film wraz z „Kac Wawą” stawia się na jednej półce z napisem: „najgorsza polska chała”. Tylko że na „Ciacho” poszło prawie milion osób. Box Office wypadł korzystnie, ale zaczęto się zastanawiać, dlaczego twórca mocnego „Pitbulla” poszedł w komedię. W dodatku kiepską.

Potem pojawiło się światełko w tunelu – „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”. Vega za kamerą, scenariusz (po części) autorstwa Pasikowskiego, powrót starych gwiazd produkcji, zmieniony Adamczyk, świetny teaser i trailer – nic tylko czekać! Niestety film trafił na beznadziejne czasy kryzysu frekwencyjnego 2012. Niezłe kino, które nie miało wielkich szans na sukces w tamtym okresie, a niskie oceny i hejt choćby na filmwebie (4,9) był bardziej „z zasady”. Po prostu pech.

W ubiegłym roku przemknęła druga komedia Vegi – „Last Minute”. Podobno lepsza niż „Ciacho”, jednak 160 tysięcy widzów jest porażką. Nie okłamujmy się. Wszyscy stracili zaufanie do reżysera, a debiutancki przebój stał się widmem przeszłości.

A teraz nagle dowiaduję się (z Pudelka), że Vega wreszcie porzucił komedie i kręci nowy film. „Służby specjalne” – albo roboczo „Wydział 5” – według zapowiedzi ma być zbliżonym klimatem do „Pitbulla” (wreszcie!). Zdjęcia ruszyły w styczniu, a premiera planowana jest na jesień 2014. Coś mam dziwne przeczucie, że jednak to ryzykowny termin. Nie lepiej poczekać do frekwencyjnie urodzajnego stycznia?

Co wiadomo na dzień dzisiejszy? W sieci pojawił się wspomniany klip z przygotowaniem Olgi Bołądź do roli. Wizyta u fryzjera w stylu Demi Moore, która spełniła swoje zadanie i trafiła na Pudelka.

Oprócz tego można natrafić na ogłoszenia castingowe, jak to poniżej z casting.pl:
sluzby_specjalne_castingKtoś mógłby się nauczyć interpunkcji… Mniejsza z tym. Kilka zdjęć umieścił u siebie też Tomasz Oświeciński – trener personalny, który zajmuje się reżyserowaniem scen walki w „Służbach specjalnych”.
sluzby_specjalne_zdjecie_z_planu2Najwięcej informacji dostarcza obecnie CiszewskiNews – http://cieszwskinewsdev.palladio.net.pl/2014/01/sluzby-specjalne-w-rez-patryka-vegi/

W obsadzie znajdują się: Olga Bołądź, Wojciech Zieliński, Janusz Chabior, Kamilla Baar, Eryk Lubos, Jan Frycz oraz Agata Kulesza.

Jak dotąd brak szerszych, oficjalnych danych na temat producenta filmu, ale wygląda na to (patrząc po kanale na YT), że będzie nim założona przez Vegę firma – ENT One Sp. z o.o. Oprócz tego zapowiada się, że śladem „Last Minute”, także i ten obraz powstanie bez udziału PISFu. Kino niezależne made in Poland.

Pozostaje czekać i liczyć, że „Służby specjalne” będą tym wyczekiwanym przebojem, który na powrót sprawi, że Patryk Vega będzie nazywany twórcą „Pitbulla” i „Służb specjalnych”, a przestanie być kojarzony z „Ciachem”.